Elektroakupresura dla psa i kota w Animal Center
Elektroakupresura zwana również elektroakupunkturą to metoda o dość długiej historii – jej początki sięgają XIX wieku, podczas gdy tradycyjna akupunktura była już stosowana 3 tysiące lat temu. Zastąpienie znanych od wieków igieł elektrodami lub wiązką lasera pozwoliło na zwiększenie skuteczności leczenia, a jednocześnie ułatwiło przeprowadzanie zabiegów również na niesfornych kocich i psich pacjentach. Działanie elektroakupunktury jest na tyle wyraźne, że coraz częściej stanowi ona uzupełnienie konwencjonalnej terapii, mimo że zaliczana jest do metod alternatywnych. W zależności od stosowanego rodzaju (laser, prąd zmienny, prąd stały) można uzyskać zróżnicowane efekty terapii.
lekarz weterynarii - Zoofizjoterapeuta, Technik radiologii Piotr Kościelski
Działanie impulsami elektrycznymi lub laserowymi na punkty akupunkturowe pozwala na korzystanie z niewątpliwych zalet akupunktury przy jednoczesnym zmniejszeniu inwazyjności zabiegu.Na tym właśnie polega elektroakupresura dająca zwykle znacznie lepsze rezultaty niż tradycyjna akupunktura.
Zastosowanie elektroakupresury
Elektroakupresura wpływa na:
- regenerację i odżywianie tkanek,
- usprawnienie krwiobiegu,
- zaktywizowanie procesów przemiany materii,
- redukcję bólu o podłożu zapalnym i neurologicznym,
- stymulację układu nerwowego.
Znajduje zastosowanie m.in. u zwierząt:
- z porażeniami i niedowładami,
- ze stanami zapalnymi narządu ruchu,
- ze zmianami zwyrodnieniowymi kości i stawów,
- z przewlekłymi schorzeniami kręgosłupa
- z obniżoną odpornością,
- z dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia,
- wymagających rehabilitacji.
Dzięki swojej skuteczności umożliwia zastąpienie leczenia farmakologicznego w przewlekłych i pourazowych bólach.
Elektroakupresura w Animal Center
Przychodnia Animal Center w Warszawie przeprowadza zabiegi elektroakupresury dla psich i kocich pacjentów. Jest to metoda nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna. Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt obsługiwany przez wykwalifikowanego zoofizjoterapeutę. Terapia dobierana jest indywidualnie w porozumieniu z weterynarzem prowadzącym.