Profilaktyka Weterynaryjna Animal Center

Właściwa opieka nad pupilem może pomóc w uniknięciu wielu przykrych i nierzadko trudnych w leczeniu schorzeń. Niekiedy jednak trudno samodzielnie rozpoznać wczesne symptomy chorób oraz pamiętać o określonych środkach zapobiegawczych. Dlatego tak ważny jest stały i rzetelny nadzór weterynaryjny. Profilaktyka z pomocą doświadczonego lekarza weterynarii obejmuje przede wszystkim okresowe badania pupili oraz różnego rodzaju działania związane z zapobieganiem chorobom.

Weterynarz Katarzyna Paluch

lekarz weterynarii - interna, anestezjologia Katarzyna Paluch

Kluczem do skutecznej profilaktyki jest uważność lekarza weterynarii, ale również opiekuna pupila. Dlatego podczas wizyty przeprowadzane są zarówno drobiazgowe badania, jak i wywiad dotyczący objawów czy zachowania zwierzęcia. Podstawowe badanie profilaktyczne najczęściej obejmuje też pobranie próbek do analiz laboratoryjnych – krwi i moczu.

Na czym polega profilaktyka weterynaryjna?

Regularna kontrola stanu zdrowia pozwalająca we wczesnym stadium wykryć wszelkie niepokojące objawy powinna odbywać się przynajmniej raz do roku, a w przypadku starszych psów i kotów raz a sześć miesięcy. Profilaktyka weterynaryjna obejmuje:

  • ogólne badanie stanu zdrowia,
  • badania laboratoryjne (krwi, moczu itp.),
  • szczepienia ochronne przeciw chorobom zakaźnym,
  • zapobieganie pasożytom,
  • czipowanie,
  • wystawianie paszportów,
  • badania w kierunku wad wrodzonych,
  • porady dietetyczne.

W zależności od potrzeb weterynarz może również skierować pupila na dodatkowe badania.

Profilaktyka weterynaryjna w Animal Center w Warszawie

Zespół przychodni Animal Center w Warszawie przykłada dużą wagę do profilaktyki weterynaryjnej i uświadamia jej znaczenie opiekunom psów lub kotów. Dlatego proponujemy szeroki zakres usług związanych z zapobieganiem różnym schorzeniom – drobiazgowe wizyty profilaktyczne dopasowane zakresem do potrzeb Państwa pupila. W naszej ofercie znajdują się także pakiety profilaktyczne uprawniające do regularnych wizyt kontrolnych (raz do roku dla dorosłych psów i kotów i raz na sześć miesięcy dla seniorów powyżej 7 roku życia). Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji!

Przychodnia

Stokłosy Ursynów

Animal Center

ul. Zamiany 12,
02-786 Warszawa

biuro@animal-center.pl

Godziny otwarcia:
Zadzwoń i umów się na wizytę

poniedziałek - piątek: 09.00 – 22.00
sobota 10.00 – 18.00
niedziela 10.00 – 14.00