Ortopedia Weterynaryjna Animal Center

Ortopedia to dziedzina medycyny weterynaryjnej zajmująca się schorzeniami układu ruchu. To dziedzina, która ściśle wiąże się z radiologią pozwalającą na precyzyjną diagnostykę uszkodzeń kości, stawów, kręgosłupa itd. Powiązana z ortopedią jest też chirurgia, ponieważ u zwierząt wiele schorzeń tego typu wymaga interwencji operacyjnej.

Ava Sawaszkiewicz chirurgia, ortopedia

lekarz weterynarii - chirurgia, ortopedia, radiologia Ava Sawaszkiewicz

Ortopeda weterynaryjny diagnozuje i leczy zarówno uszkodzenia związane z urazami, kontuzjami czy wypadkami, jak i np. z wrodzonymi nieprawidłowościami szkieletowymi. Stosowane metody pozwalają na rozpoznawanie nieprawidłowości w pracy układu ruchu o zróżnicowanym podłożu i przyczynach. Pomoc ortopedy polega na przeprowadzaniu badań w ruchu i spoczynku oraz kierowaniu na badania obrazowe (RTG, tomograf komputerowy), a także na różnych sposobach leczenia dobieranych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Diagnostyka i leczenie ortopedyczne zwierząt

Ortopedia to dziedzina medycyny weterynaryjnej, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem przede wszystkim takich schorzeń jak:

  • złamania kości,
  • zwichnięcia,
  • zerwania więzadeł,
  • dyskopatie,
  • dysplazje,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów.

Wybór metody leczenia powinien być dostosowywany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i poparty solidną diagnostyką. Schorzenia ortopedyczne często wymagają leczenia chirurgicznego. Nie można wówczas zapomnieć również o opiece pooperacyjnej oraz rehabilitacji.

Ortopedia w przychodni Animal Center – Warszawa

Przychodnia Animal Center oferuje kompleksową opiekę medyczną pupili domowych, w szczególności zaś psów i kotów. Jedną z naszych specjalizacji jest ortopedia weterynaryjna. Doświadczony ortopeda zapewnia drobiazgowe badanie każdego zwierzaka oraz starannie dobiera metody leczenia. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do diagnostyki obrazowej, który przyspiesza proces rozpoznania schorzenia. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą szeroką ofertą rehabilitacyjną – zabiegami pomocnymi w rekonwalescencji po urazach, zabiegach operacyjnych i w rozmaitych nieprawidłowościach pracy układu ruchu.

Przychodnia

Stokłosy Ursynów

Animal Center

ul. Zamiany 12,
02-786 Warszawa

biuro@animal-center.pl

Godziny otwarcia:
Zadzwoń i umów się na wizytę

poniedziałek - piątek: 09.00 – 22.00
sobota 10.00 – 18.00
niedziela 10.00 – 14.00