Onkologia weterynaryjna

Nowotwór to trudna diagnoza, jednak nowoczesna medycyna weterynaryjna jest sobie w stanie z nim poradzić. Minęły już czasy, gdy rak oznaczał wyrok dla pupila. Kluczowa jest jednak spójna i rzetelna opieka onkologiczna. Onkologia specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu nowotworów niezależnie od ich charakteru oraz obszaru występowania.

onkologia weterynarz

Animal Center

Dobór odpowiedniej metody zależy przede wszystkim od typu nowotworu i stopnia jego zaawansowania. Dzięki precyzyjnej diagnostyce możliwy jest wybór najskuteczniejszej terapii. Podczas leczenia stan pacjenta jest stale monitorowany w celu kontroli jego postępów.

Leczenie onkologiczne psów i kotów

Metody leczenia onkologicznego są dobierane indywidualnie do potrzeb każdego psiego lub kociego pacjenta. Stosuje się m.in.:

  • leczenie chirurgiczne,
  • chemioterapię,
  • radioterapię,
  • immunoterapię,
  • metody niekonwencjonalne (np. elektroakupresura, leki homeopatyczne, witaminy i minerały wspierające pracę układu immunologicznego).

Choroby nowotworowe u zwierząt są możliwe do wyleczenia. Ważne jest jednak wczesne rozpoznanie – im mniej zaawansowane są zmiany, tym skuteczniejsze oraz mniej inwazyjne może być leczenie. Dlatego opiekunowie nie powinni lekceważyć niepokojących objawów i sygnałów wysyłanych przez pupili. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do ich stanu zdrowia warto udać się na konsultację u lekarza weterynarii. Specjalista zakresu onkologii współpracuje m.in. z radiologiem, który pomoże przeprowadzić badania obrazowe umożliwiające szerzą ocenę stanu zdrowia psa lub kota. W ramach diagnostyki onkologicznej przeprowadza się też badania laboratoryjne, cytologiczne czy histopatologiczne. W przypadku stwierdzenia nowotworu pacjent kierowany jest na odpowiednie leczenie.

Onkologia weterynaryjna w Animal Center

Przychodnia Animal Center w Warszawie oferuje Państwa pupilom kompleksowe leczenie weterynaryjne również w obszarze terapii nowotworów. Doświadczony onkolog weterynaryjny czuwa nad precyzyjną diagnozą i możliwie skuteczną terapią każdego pupila.

Przychodnia

Stokłosy Ursynów

Animal Center

ul. Zamiany 12,
02-786 Warszawa

biuro@animal-center.pl

Godziny otwarcia:
Zadzwoń i umów się na wizytę

poniedziałek - piątek: 09.00 – 22.00
sobota 10.00 – 18.00
niedziela 10.00 – 14.00