Ortopeda Weterynarz – ortopedia weterynaryjna dla psów i kotów w Animal Center

Ortopedia to dziedzina medycyny weterynaryjnej zajmująca się schorzeniami układu ruchu. Skoncentrowana jest na diagnozowaniu i leczeniu wszelkich nieprawidłowości związanych z aparatem ruchowym.

Warto wiedzieć, że ortopedia weterynaryjna to dziedzina, która ściśle wiąże się z radiologią pozwalającą na precyzyjną diagnostykę uszkodzeń kości, stawów, kręgosłupa itd. Powiązana z ortopedią jest też chirurgia, ponieważ u zwierząt wiele schorzeń tego typu wymaga interwencji operacyjnej.

W Animal Center zajmiemy się Twoim pupilem kompleksowo – jeśli zajdzie taka potrzeba, weterynarz ortopeda zleci badania (możliwe do wykonania w naszej placówce), a także skieruje na operację chirurgiczną - które również wykonujemy w naszej przychodni.

Weterynarz Ortopeda Ava Sawaszkiewicz

lekarz weterynarii - chirurgia, ortopedia, radiologia Ava Sawaszkiewicz

Ortopeda weterynaryjny diagnozuje i leczy zarówno uszkodzenia związane z urazami, kontuzjami czy wypadkami, jak i np. z wrodzonymi nieprawidłowościami szkieletowymi. Stosowane metody pozwalają na rozpoznawanie nieprawidłowości w pracy układu ruchu o zróżnicowanym podłożu i przyczynach.

Pomoc ortopedy polega na przeprowadzaniu badań w ruchu i spoczynku oraz kierowaniu na badania obrazowe (RTG, tomograf komputerowy), a także na różnych sposobach leczenia dobieranych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Przychodnia Weterynaryjna Animal Center
ul. Zamiany 12
02-786 Warszawa
biuro@animal-center.pl

Diagnostyka i leczenie ortopedyczne zwierząt

Ortopedia to dziedzina medycyny weterynaryjnej, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem przede wszystkim takich schorzeń jak:

  • złamania kości,
  • zwichnięcia,
  • zerwania więzadeł,
  • dyskopatie,
  • dysplazje,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów.

Szczególnie częste są również dysplazje, które u niektórych ras występują znacznie częściej niż u innych. Zalicza się do nich: owczarka niemieckiego, owczarka kaukaskiego, nowofundlanda, owczarka środkowoazjatyckiego, golden retrievera, labradora retrievera.

Wybór metody leczenia powinien być dostosowywany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i poparty solidną diagnostyką. W rozpoznaniu konkretnego schorzenia pomagają nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również specjalistyczny sprzęt.

Jeśli zachodzi taka konieczność, kierujemy zwierzęcego pacjenta na badanie ultrasonograficzne lub wykonujemy badanie RTG psa i kota. To pozwala na precyzyjne zdiagnozowanie problemu i wdrożenie odpowiedniego planu leczenia.

Schorzenia ortopedyczne często wymagają leczenia chirurgicznego. Operacje przeprowadzane są m.in. w przypadku:

  • poważnych urazów kręgosłupa
  • wad postawy
  • stabilizacji złamań
  • aseptycznej martwicy głowy kości udowej
  • stabilizacji stawu kolanowego po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego
  • leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego, kończyn miednicznych
  • leczenia dysplazji stawów biodrowych oraz łokciowych.

Ze swojej strony możemy zapewnić zwierzęciu opiekę na najwyższym poziomie. Gwarantujemy higienę przeprowadzanych zabiegów – w trosce o zdrowie zwierzęcych pacjentów.

Jeżeli zwierzę zostało poddane operacji, kwalifikujemy je do opieki pooperacyjnej oraz rehabilitacji. To niezwykle ważne, ponieważ odpowiednio dobrane ćwiczenia i terapie pozwalają na szybszy powrót do pełnej sprawności.

Ortopedia w przychodni Animal Center

Przychodnia Animal Center oferuje kompleksową opiekę medyczną pupili domowych, w szczególności zaś psów i kotów. Jedną z naszych specjalizacji jest ortopedia weterynaryjna. Doświadczony weterynarz ortopeda zapewnia drobiazgowe badanie każdego zwierzaka oraz starannie dobiera metody leczenia. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do diagnostyki obrazowej, który przyspiesza proces rozpoznania schorzenia.

Zabiegi ortopedyczne:

  • osteosyntezy
  • rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego
  • repozycja operacyjna zwichnięcia rzepki
  • potrójna osteotomia miednicy
  • symphysiodeza
  • amputacja kończyn
  • amputacja głowy kości udowej
  • laminectomie
  • arthrodezy stawów
  • i wiele, wiele innych

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą szeroką ofertą rehabilitacyjną – zabiegami pomocnymi w rekonwalescencji po urazach, zabiegach operacyjnych i w rozmaitych nieprawidłowościach pracy układu ruchu.

Jeżeli Twoje zwierzę zmaga się z problemami ze strony układu ruchowego czy uległo wypadkowi, niezwłocznie zgłoś się do Animal Center. Zajmujemy się leczeniem zmian pourazowych, powypadkowych oraz schorzeń typowych dla konkretnych ras.

Mamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam zająć się nawet najbardziej skomplikowanym przypadkiem.

Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedów Weterynaryjnych Esvot European Society Of Veterinary Orthopaedics and Traumatology
Pewnie część z Was wie, że nasi ortopedzi: ?doktor Ava Sawaszkiewicz i ?doktor Juliusz Lipiński zniknęli na kilka dni z naszych grafików. W tym czasie polecieli do Nicei na Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedów Weterynaryjnych Esvot European Society Of Veterinary Orthopaedics and Traumatology . Po intensywnym czasie nauki i dzielenia się doświadczeniem, możemy Was uspokoić... wracają do diagnozowania, leczenia i operowania w naszej przychodni. ?

Przychodnia Weterynaryjna Animal Center
ul. Zamiany 12
02-786 Warszawa
biuro@animal-center.pl
Trasa dojazdu: zobacz na mapie Google

Co robi lekarz weterynarii ortopeda?

Weterynarze ortopedzi specjalizują się w operacjach korygujących schorzenia i urazy kości, stawów, więzadeł, ścięgien i innych struktur szkieletowych. Weterynarze ortopedzi mogą ćwiczyć na dużych zwierzętach, takich jak konie, lub mogą leczyć małe zwierzęta towarzyszące, takie jak psy i koty.

Jaka jest różnica między lekarzem ortopedą a chirurgiem ortopedą?

Ortopedzi, często mylnie określani jako lekarze ortopedzi, specjalizują się w diagnostyce, leczeniu, profilaktyce i rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Chirurdzy ortopedzi również diagnozują, leczą i zapobiegają problemom układu mięśniowo-szkieletowego, ale w razie potrzeby mogą również wykonywać zabiegi chirurgiczne.

Czy mogę od razu iść do weterynarza ortopedii?

W niektórych przypadkach możesz nawet nie potrzebować wizyty u weterynarza internisty i możesz po prostu samodzielnie podjąć inicjatywę, aby zobaczyć się ze specjalistą.

Jakie są najczęstsze operacje ortopedyczne?

Operacja kolana. Kolano jest jednym z najczęściej używanych stawów w ciele, ale niestety oznacza to, że często jest nadużywany, aż do kontuzji;
Chirurgia ACL; Operacja biodra; Operacja barku; Artroskopia; Joint Fusion.

Jak długo trwa rekonwalescencja po operacji ortopedycznej?

U niektórych zwierząt powrót do zdrowia trwa kilka tygodni. W przypadku innych może to zająć kilka miesięcy. W zależności od ogólnego stanu zdrowia, stanu, z powodu którego pies czy kot był leczony i rodzaju wykonywanej operacji, zwierzę może wrócić do domu tego samego dnia lub następnego dnia po operacji, nawet jeśli przeszło operację całkowitej alloplastyki stawu.

Jakim lekarzem jest lekarz ortopeda?

Chirurdzy ortopedzi to lekarze specjalizujący się w układzie mięśniowo-szkieletowym - kościach, stawach, więzadłach, ścięgnach i mięśniach, które są tak istotne dla ruchu i życia codziennego.

Jak rozpoznać dobrego ortopedę?

Dobry weterynarz ortopeda charakteryzuje się tym, że w pierwszej kolejności ustala z właścicielem zaistniałe objawy u psa lub kota, w kolejnym kroku wykonuje niezbędne badania.

Jak umówić wizytę ortopedyczną?

Aby umówić się na wizytę ortopedyczną w Warszawie u lekarza Avy Sawaszkiewicz należy sprawdzić internetowy grafik dyżurów i w ten sposób zapisać się online lub można zapisać się telefonicznie dzwoniąc do biura Animal Center na numer telefonu: 22 414 18 12

Cennik usług ortopedii

Ceny uzależnione są od typu schorzenia, przeprowadzonych badań, oraz rodzaju wizyty. Dlatego po więcej informacji zapraszamy do lecznicy lub kontaktu telefonicznego.


Animal Center

ul. Zamiany 12
02-786 Warszawa
Stokłosy - Ursynów

Wyznacz trasę dojazdu do weterynarza w Google Mapy

Godziny otwarcia:

pon. - pią. 09:00 - 22:00
sobota 10:00 - 18:00
niedziela 10:00 - 14:00

Rok założenia przychodni: 2011

Kontakt:

Rezerwacja wizyt - TUTAJ

biuro@animal-center.pl

tel: 22 414 18 12