Odrobaczanie psów i kotów

Odrobaczanie psa i kota to profilaktyczna procedura, która zapewnia zdrowie i pozostanie w dobrej kondycji domowym zwierzętom. W naszej przychodni właściciel każdego czworonoga może liczyć na kompleksową pomoc – wybierzemy odpowiednią metodę leczenia i preparat właściwy dla danego gatunku i wieku osobnika.

Agnieszka Pawlak weterynarz

lek. wet. - interna Agnieszka Pawlak

W przychodni Animal Center podchodzimy indywidualnie do każdego czworonoga. Zanim lekarz zaleci przyjmowanie określonych środków na odrobaczanie, uważnie przyjrzy się zwierzakowi i oceni jego stan zdrowia. 

Lecznica Weterynaryjna Animal Center
ul. Zamiany 12
02-786 Warszawa
biuro@animal-center.pl

Jak często należy odrobaczać psy i koty?

Odrobaczanie polega na przyjmowaniu specjalnych preparatów zaleconych przez weterynarza. Schemat takiej kuracji jest nieco inny w przypadku psów i kotów.

Zgodnie z ogólnie przyjętymi zaleceniami psy należy odrobaczać raz na pół roku. Częściej preparaty na pasożyty muszą przyjmować:

  • szczenięta – zaleca się odrobaczać je raz w miesiącu
  • psy myśliwskie i mające kontakt z innymi zwierzętami
  • czworonogi mieszkające w domu, w który są dzieci i osoby starsze.

W przypadku kotów odrobaczenie powinno zostać przeprowadzone:

  • gdy osobnik skończy 4 tygodnie – kocięta odrobacza się częściej niż dorosłe koty
  • kiedy badanie kału wykaże obecność pasożytów
  • co ok. 4 miesiące, jeśli kot wychodzi poza dom.

Do naszej przychodni zgłoś się też zawsze wtedy, gdy zauważysz niepokojące objawy mogące sugerować obecność pasożytów. Należą do nich biegunka, nudności, kaszel oraz apatia u zwierzaka.

Odrobaczanie kociaka
Wifi przyjechała do nas na swoją pierwszą wizytę weterynaryjną. ?Takie maluchy najpierw muszą przejść odrobaczanie, a następnym krokiem są szczepienia przeciw chorobom zakaźnym. ?
Wifi nabyła u nas pakiet dla maluszków w którym ma wszystkie niezbędne szczepienia i odrobaczenia ??
Dbajmy o nasze maluchy ??

Odrobaczenie kota i psa – dlaczego konieczna jest wizyta u weterynarza?

W naszej przychodni podchodzimy indywidualnie do każdego czworonoga. Zanim lekarz zaleci przyjmowanie określonych środków, uważnie przyjrzy się zwierzakowi i oceni jego stan zdrowia. 

Odrobaczenia psa i kota wymaga dobrania odpowiedniej metody oraz właściwego preparatu. Weterynarze z Animal Center, zlecając kurację, biorą pod uwagę przede wszystkim wiek osobnika,  jego wagę, ogólny stan zdrowia, stopień ryzyka zakażeniem pasożytami oraz środowisko, w którym na co dzień przebywa zwierzak. W niektórych przypadkach specjalista może także zlecić wykonanie dodatkowych badań. 

Właśnie dzięki temu masz pewność, że twój pupil przyjmie bezpieczną dla niego porcję leku, a jego zdrowiu nie będą zagrażały pasożyty – glisty, tasiemce, tęgoryjce, pierwotniaki i inne. Weterynarz może zalecić:

  • przyjmowanie tabletek
  • stosowanie pasty 
  • skrapianie karku zwierzęcia specjalnymi kroplami.

Pasożyty u zwierząt domowych mogą powodować poważne problemy ze zdrowiem. Dlatego zadbaj o swojego pupila – odrobaczanie kota czy psa przeprowadź po konsultacji z weterynarzem z przychodni weterynaryjnej.


Animal Center

ul. Zamiany 12
02-786 Warszawa
Stokłosy - Ursynów

Wskazówki dojazdu w Mapach

Rekrutacja

Godziny otwarcia:

pon. - pią. 09:00 - 22:00
sobota 10:00 - 18:00

Rok założenia przychodni: 2011

Kontakt:

Rezerwacja wizyt

biuro@animal-center.pl

Formularz dla nowych Pacjentów

tel: 22 414 18 12